Aktuality

U13 jsou VÍCEMISTRYNĚ ČR

09.05.2016

mcr_u13_2016

Ve čtvrtek jsme odjížděly na poslední turnaj této sezóny. No, kdyby mi někdo ve čtvrtek řekl, že budeme domů odjíždět s medailí.... hezky bych se pousmála :) Skupina nebyla vůbec jednoduchá... HB, Ostrava a Olomouc. První zápas jsme si střihly s HB.... prohra..... V pátek ráno jsme začínaly v 9 hodin s Ostravou, kde holky předvedly tak fantastický výkon, že jsme si říkala, jestli mi je v noci někdo nevyměnil :) Výhra, radost.... příprava na odpolední zápas. S Olomoucí se zápas táhl jak nudle... chvilku jsme vyhrávaly, chvilku prohrávaly....a nakonec jsme prohrály o jeden jediný bod. Holky byly smutné, nicméně nás kolegiálně zachránilo HB, které přejelo Ostravu a pomohlo nám tak na druhé místo v tabulce ve skupině :)
V sobotu nás čekal semifinálový zápas s domácím Hradcem. Uff uff.... Co říct, holky se bály, věděly, že na ně výškou nemají.... Nicméně zápas, který každý očekával s jasným výsledkem, se proměnil v naprosté drama až do poslední sekundy. Hala se pomalinku plnila a stále častěji a z více rohů haly jsem začínala slyšet podporu a skandování Slovanky.... Nervy a stres na palubovce, nervy a stres na lavičce.... Na můj nízký tlak ideální kombinace :)  První čtvrtka mínus 10, poločas o pár bodů.... Třetí čtvrtka nám malinko ujela, nicméně pak přišla čtvrtka poslední a Elmič s Helčou to vzaly do svých rukou :)  Díky Bohu za ty dary :) Podpořené neuvěřitelnou obranou "malých", které se rvaly jak tygři a nepustily jediný míč... těch modřin a loktů, co sesbíraly.... 23 vteřin do konce jsem si vzala time-out, vysvětlila jsem holkám, že i kdyby ten balon měly sníst, tak ho nepustí/neztratí...  5 vteřin do konce útoku tam můžou najet a zkusit štěstí s faulem.... Faul nevyšel...písk...time-out Hradec. Hra se přesunula na naši obranou polovinu.... Dějství 2: Drama... mohlo začít... Hradec vyhazuje ze strany, my jsme nestihly pokrýt clonu a soupeřka střílí z rohu za tři..... Tajíme dech, modlíme se.... Míč míjí obroučku.... závěrečný klakson..... holky vyskakují, vybíhají a já stojím u lavičky a jsem zralá na opláchnutí..... JE TO TAM!!! SLOVANKA POSTUPUJE DO FINÁLE!!!! Neskutečná radost a tuším, že jsem viděla i nějaké slzičky u holek..... :)
A pak už to šlo ráz na ráz..... Holky byly vyklidněné, zmalované barvami HB, protože v rámci zastoupení z Prahy je to prostě jasná věc. Bazén, véča, hry, projecty, party, večerka..... Celý večer nás provázel úryvek písně.... "Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík...." V neděli jsme hrály ve tři, proti HB... páč už jsme s nimi přeci dlooooouho nehrály a byť to byl zápas s více než známým týmem, provázela celý zápas velká nervozita na obou stranách.... Ale zápas jsme si užily a na konci už jen slavily!!!! Jsme druhé v celé republice a máme placku!!!! Při vyhlášení byly Helča s Elmičem individuálně oceněny. Takže parádní třešnička na závěr. Bravo, holky! :)
Holky, je to fenomenální úspěch.. jsem na vás velmi hrdá a jsem ráda, že jste pochopily, že hrát se dá opravdu s každým, nehledě na to, jak je ten tým vysoký :) Chválím "starý", že se ujmuly zodpovědnosti a "malý", že jim tak zdárně sekundovaly a bojovaly!!! Loni jste byly třetí, letos druhé.... a příští rok...? :D Makejte!!! :D

 

A nezapomeňte: "Nejlepší košíčky dávaly dnes.... hráčky známé se zkušenostmi i bez.... A když jste se chvíli smáli, tak dali jste kousek chvály i nám.... Kdo tu byl jednou, příště se vrátí... S naší partou rozehranou na shledanou...."

---------------------------------------------------
Na závěr bych přidala pár perliček ze zákulisí..... Při vědomostní soutěži padaly i takovéto odpovědi:

Otázka: Jmenujte alespoň tři Boží přikázání.
Odpověď: Sedni/lehni, zůstaň, čekej. 

Otázka: Jak se jinak nazývá druhý svátek vanoční.
Odpověď: Hoží bod.

Otázka: Doplňte jméno filmu "Blbý a...."
Odpověď: Ještě chytřejší.

 

Reklama

Partneři klubu