Aktuality

Ohlédnutí za Easter Euro Basket 2016

28.03.2016

Slovo trenéra ročníku 2005 a 2006 Ivana Zábranského


Holky Basketu Slovanka se zúčastnily již tradičního mezinárodního turnaje.

Největší novinkou tohoto turnaje byla změna místa konání. Po letech strávených na výstavišti PVA v Letňanech se celá akce přesunula do prostor holešovického výstaviště, které vytvořilo velmi důstojnou kulisu této tradiční akci.

Nejmladší děvčata ročníků 2005 a 2006 nastoupila společně v kategorii G 2005. Tato kategorie byla společná pro kluky a holky, takže naše budoucí hvězdy se musely popasovat i s větší agresivitou v podání dvou klukovských družstev z Maďarska a Slovinska. Jejich větší agresivita i rychlost dělala našim holkám potíže a tak obě utkání s chlapci prohrála. Nicméně holky nenechaly klukům nic zadarmo a bojovaly jako lvice. Pak už následovala utkání s holčičími týmy. Tady už holky své soupeřky ve třech případech přehrály a nestačily jen těsně na maďarskou Šoproň.

V konečném účtování skončila naše děvčata nejmladších ročníků na 4. místě ze 7 účastníků. Tento malý experiment, kdy jsme nechali společně hrát holky ročníku 2005, které už mají nějaké zkušenosti s děvčaty z přípravky (r. 2006) se vydařil. Starším holkám děkuji za trpělivost s mladšími a mladým za snahu se něco naučit od starších. Myslím, že se toho naučily dost.

 

Slovo trenérky ročníku 2004 a 2005 Anety Černé

Velikonoční turnaj byl pro hráčky ročníku 2005 velice přínosný, protože si zahrály mnoho zápasů i proti chlapeckým týmům a některé hráčky hrály také ve starší kategorii. Celkově velikonoční turnaj ukázal, že tým Basket Slovanka je dominantní v žákovských kategoriích v Evropě, jelikož v obou kategoriích se týmy Slovanky umístily na předních příčkách. Starší holky ročníku 2004 získaly zlatou medaili a mladší 2005 vybojovaly 4.místo, před nimi byly už jenom klučičí týmy. Nemůžeme ale usnout na vavřínech, je třeba pokračovat dál v tvrdé práci a pracovat na sobě.

Slovo trenérky ročníku 2002 a 2003 Ing. Lucie Luprichové

Letošní Easter dopadl nad očekávání dobře. V kategoriích 02 a 03 jsme vybojovaly přední příčky a považuji to za úspěch, především po tak náročné sezóně. Kategorie 03 skončila na krásném druhém místě, kdy rozhodující byl poslední zápas ve skupině, který vyzněl lépe pro soupeře. V kategorii 02 jsme suverénně přehrály všechny celky. Pro oba týmy to byl dobrý trénink na následující poslední boje v sezóně. Holky si turnaj velmi užily a jistě budou mít pěkné vzpomínky.

Slovo trenéra ročníku 2000 Jana Devátého

Turnaj shrnuji velice pozitivně, a to ne pouze podle výsledů, ale hlavně o přístupu hráček. Co se týče samotných utkání, tak jsme narazili na družstvo z Itálie, které hrálo na hraně regulérnosti, ale určitě i toto utkání nám ukázalo, že je třeba si částečně na tvrdší hru zvykat, jelikož po přechodu hráček do kategorie U17, nás to může potkat. Ostatní týmy se snažili jako i náš tým, agresivní basketbal s přechodem do RP. My jsme si několikrát vyzkoušeli i věci, které chceme hrát ve zbytku sezóny a rovněž i v sezóně další. Celkově jsme odehráli 5 utkání, kdy jsme nepoznali  hořkost porážky a obsadili první místo. Nebudu hodnotit jednotlivé hráčky, jelikož jak jsem již zmínil, poděkování patří celému týmu a to je si  myslím nejdůležitější. Takže holky díky a pokrčujeme dále.

 

EEB_2016_1

EEB_2016_2

Reklama

Partneři klubu