Aktuality

Kvalifikace o MČR U 14 v basketbale děvčat 2016

22.03.2016

O právě proběhlém víkendu se odehrála v ostravské hale kvalifikace o MČR v basketbale děvčat kategorie U14. Byl to jeden ze tří čtyřčlenných turnajů, které měli určit 8 nejlepších týmů, které si to rozdají o medaile ve zmiňované kategorii. Děvčata basketbalového klubu Slovanka měli za soupeře družstva SBŠ Ostrava, BSK Jičín a BK Havířov. Postupový klíč byl: první dva týmy z každé skupiny a dva nejlepší týmy ze třetích míst.

Tři zápasy ve dvou dnech byla pořádná porce a holky ze Slovanky šli do turnaje se vztyčenou hlavou. První zápas se žákyněmi z Jičína bojovaly statečně tři čtvrtiny a drželi vyrovnaný stav, ale v poslední části zápasu Jičín prokázal větší tah na koš a díky lépe zvládnutému rychlému protiútoku strhly vítězství na svojí stranu. BSK Jičín – Basket Slovanka 52 :78 (19:15 31:32 44:51)

Večerní zápas s domácí Ostravou byl trošku poznamenaný dopolední prohrou a od začátku jsme tahali za kratší konec a i přes velkou bojovnost pražských děvčat nám chyběla větší přesnost v zakončení. A tak jsme prohráli i druhý zápas a účast na MČR se nám začal vzdalovat.

SBŠ Ostrava - Basket Slovanka 66 : 47 (13:9 30:21 48:36)

Pro udržení naděje na postup na MČR bylo potřeba porazit čtvrtého účastníka ostravského turnaje BK Havířov a pokud možno co největším rozdílem.

Basket Slovanka - BK Havířov 57 : 45 (22:5 34:23 48:35)

Do utkání vstoupily holky velice dobře a po první části utkání vedli o 17 bodů a byly na nejlepší cestě splnit úkol. Ale v dalších částech zápasu se vrátily ke střelecké mizérii, která nás provázela celým turnajem a ze zápasu bylo drama. Naštěstí holky nesložily zbraně a díky obrovské bojovnosti a zarputilosti dovedli utkání do vítězného konce. Nakonec nám toto vítězství zajistilo místo na MČR, které se bude konat na začátku dubna v Praze. Holky čeká do začátku bojů o medaile hodně práce, ale určitě se mezi elitou ČR neztratí.

 

Kvalifikace_U14_2016Reklama

Partneři klubu