Aktuality

Turnaj "Nadace Koše proti drogám" - U13

31.08.2015

      První přípravný turnaj před sezonou dopadl nad očekávání dobře. Byla to zkouška toho, kolik holky na perném soustředění pochopily. A pochopily :) Turnaj Nadace Koše proti drogám měl stabilní kvalitní spolky řad našeho přeboru a doplněné Brandýsem.

Zápas s pořadatelským celkem USK byl hned na začátku těžkou zkouškou pro náš tým, nicméně  výkon našich holek? Famózní!!! Po krkolomných prvních čtyřech minutách holky "zaplať pánbůh" chytly svůj drive a zbytek zápasu byl už jen podívanou s mnoha a mnoha neskutečnými akcemi. No, výsledná výhra o 33 bodů hovoří za vše :)

Tým Sparty hrál svůj klasický basketbal, takže i v tomto zápase nás výhra neminula. A večerní bonbonek v podobě Brandýsa byl už jenom za odměnu. Tři zápasy-tři luxusní výhry.

Ovšem "finálový" zápas s Hradcem.... to bylo o něčem jiném. Hradec přijel s ročníkem 04´ a 05´ a na Slovanku posílil o několik hráček 03´. Po úvodních pár zmatených minutách, kdy nebylo jasné, zda se hraje basket nebo přebíhaná, holky těžce vzaly tempo do svých rukou a dobojovaly již sám osobě dost vyostřený zápas. Hradec polevil, atmosféra v hale houstla, ale povedlo se a holky odcházely jako vítězky. 

DSC05307 DSC05276

Co se týče vyhlášení.... nebudu se tu rouhat, ale dostat pohár, diplom, dort a sportovní lahve na pití s logem pořádajícího týmu, je dle mého uvážení docela slabé. Medaile je to, co si holky doma pověsí na zeď a když se za půl roku na ni podívají, vědí přesně, jaký to byl turnaj. Pohár a diplom tradičně putuje ke mě do vitríny, dort se snědl a logo z lahve se smyje. Takže....Holky, nebojte se.... Já vám ty medaile dovezu!!! :D 

A výkon jednotlivých hráček? "Staré" supr klasický výkon, "malé" bojovnost a dravost. Je samozřejmě spousta aspektů, které musíme ještě vypilovat, ale já osobně jsem velmi ráda, že ty základy máme zmáknuté. Pochvalu mají ode mně všechny hráčky, ale každá sama nejlépe ví, co zlepšit a kde máknout. Děkujeme i našim posilám, Markétě a Naty, které začínají být nedílnou součástí našeho týmu :) Nela Temesgenová v All Stars byla už jen třešnička na závěr. 

Je důležité neusnout na vavřínech a makat dál. Sezóna bude opět dlouhá a náročná, ale já za vámi všemi stojím a vím, že byste si, stejně jako já, hodně rády daly repete z loňského MČR. Takže makáme, bojujeme.... Nemáme totiž ambice nováčků, nýbrž píli a vytrvalost zkušených. A protože také zítřejší činy váží víc než dnešní sliby :)

Reklama

Partneři klubu