Aktuality

Playoff extraliga U17 - Střelecká víkendová impotence

23.03.2015

Basket Slovanka - KARA Trutnov 40:64 (9:18, 21:29, 35:50)

Body:  Michaličková Lucia 10, Krajáková Hana 8, Holéczyová Zuzana 5, Šauerová Barbora 5, Temesgenová Natálie 5, Pospíšilová Julie 4, Kulíšková Kateřina 2, Ondroušková Andrea 1

 

Basket Slovanka - KARA Trutnov 39:62 (5:19, 17:29, 33:51)

Body: Krajáková Hana 10, Šauerová Barbora 10, Temesgenová Natálie 10, Holéczyová Zuzana 4, Kulíšková Kateřina 2, Pospíšilová Julie 2, Michaličková Lucia 1

 

 

Do playoff jsme vstupovali jako favorité ze 3.místa tabulky na 6. Trutnov, ale rozdíl mezi 3. a 6. místem byl pouhý jeden bod! - Navíc Trutnov měl lepší vzájemná utkání s námi.

 

Už koloritem posledních týdnů byly omluvenky na nemoci, zranění a osobní problémy - z tohoto důvodu nám chyběla Horáková, Salivarová, Jungrová, Dlasková a Holeczyová, která nastoupila, ale bez jakékoliv účasti na přípravě v týdnu. 

 

I přes to jsme chtěli jednoznačně dvakrát uspět na domácí palubovce, ale takový totální výbuch, který nastal jak v sobotu, tak v neděli jsme letos ještě nezažili.

 

Hlavní příčinou byla motivace a nahecovanost, u nás některé hráčky vypadaly, jak kdyby se hrál přípravný turnaj ValosunCup, kde na výsledku nějak moc nezáleží. Zato Trutnov byl extrémně namotivován, což se projevilo oba dny v začátcích utkání. V sobotu po první čtvrtina 18:9 pro Trutnov a v neděli dokonce ve 13.minutě 22:5 pro Trutnov!

 

Totální útočný výbuch nastal u všech čtyřech bodově nejproduktivnějších hráček družstva - Pospíšilová Temesgenová Šauerová Holeczyová průměrně v sezoně produkují 47 bodů na utkání, tudíž více, než jsme oba dny dali! V sobotu tato čtveřice pouze 19 bodů!

 

Naštěstí od úplně velké ostudy nás zachránila v sobotu Michaličková a Krajáková. Lucia nejlepší střelkyně družstva s 10ti body, což je skvělý výsledek a důvod ke gratulaci. Bohužel pro družstvo je to ostuda v tom, že starší žákyně ročníku 2000 přebije ostatní zkušené hráčky, které zvláště v těžkých a vypjatých zápasech mají ukázat svou sílu a dovést tým k vítězství.

 

V neděli se lehce probudila Temesgenová a Šauerová, ale dali jsme ještě o bod méně než v neděli. Krajáková o víkendu 10/10 trestné hody, dobré nervy!

 

Za stavu 0:2 můžeme jen doufat, že se podobný střelecký výpadek nebude opakovat i v Trutnově a pokusíme se otočit sérii. 

Reklama

Partneři klubu