Aktuality

Extraliga U17 - V pražských derby porážíme Spartu 82:60 a prohráváme s USK 70:76

26.02.2015

Basket Slovanka - BA Sparta Praha 82:60 (16:18, 39:33, 63:53)

Body: Pospíšilová Julie 28, Šauerová Barbora 16, Temesgenová Natálie 16, Malá Ivana 6, Ondroušková Andrea 6, Holéczyová Zuzana 4, Krajáková Hana 4, Dlasková Simona 1, Horáková Barbora 1

Poslední zápas jsme s odvěkým rivalem Prostějovem u nich sice vyhráli, ale vstřelili jsme pouze 43 bodů!!! a to nám stačilo na výhru o 9 bodů (43:34) a ještě nás zachránila Naty Temesgenová, která z našich 43 dala rovných 20.

Doma jsme před vlastními diváky chtěli předvést trošku bodovější basketbal, což je podařilo. Začátek zápasu z naší strany klasicky tragický, odfláknutý atd atd., prohrávali jsme 7:18. Až poté se začalo hrát z naší strany, poločas vedení o 6, po třetí čtvrtce o 10, takže zápas byl vyrovnaný až do konce, žádná jasná hra jak by se podle konečného skore mohlo zdát. Triumvirát Pospíšilová - Šauerová - Temesgenová dohromady 60 bodů z našich 82, tj. stejně jako celá Sparta. Andy Ondroušková jakožto U14 se mezi U17 rozhodně neztratila, 6 bodů je velmi dobrý výsledek.

Basket Slovanka - USK Praha 70:76 (20:19, 38:46, 61:63)

Body: Pospíšilová Julie 20, Šauerová Barbora 15, Holéczyová Zuzana 12, Temesgenová Natálie 12, Ondroušková Andrea 6, Krajáková Hana 3, Horáková Barbora 2, Malá Ivana 0, Vicherková Natálie 0

Za tento zápas si naše hráčky zaslouží odměnu, Simča Dlasková stačila v sobotu se Spartou odehrát 2 minuty, než si zranila koleno a je o berlích. Povolaná ze zálohy tudíž byla další 01 Naty Vicherková. Vzhledem k nastolenému stylu rozhodování paní rozhodčí Stančíkové, kdy se z našich 9 hráček 4 vyfaulovali a zbytek dohrával se čtyřma faulama (nicméně takový byl styl - to stejné i na straně USK, ale ten měl víc hráček), jsme dohrávali poslední čtvrtinu bez obou rozehrávaček Pospíšilové - Horákové a stejně jsme uhráli tenhle parádní výsledek s dvěma 01 na hřšti poslední čtvrtinu nonstop! Gratulujeme na Letnou k vítězství.