Aktuality

extraliga U17 - Dvakrát porážíme Strakonice a s bilancí 9-2 držíme 2.místo v tabulce

15.12.2014

BK Strakonice - Basket Slovanka 42:48 (15:12, 23:30, 40:34)

Body: Salivarová Kateřina 11, Pospíšilová Julie 9, Krajáková Hana 8, Holéczyová Zuzana 7, Šauerová Barbora 5, Temesgenová Natálie 5, Malá Ivana 2, Dlasková Simona 1, Horáková Barbora 0, Kulíšková Kateřina 0, Michaličková Lucia 0, Pfafová Pavla 0

Do zápasu na palubovce Strakonic jsme vstoupili s předsevzetím, že to půjde samo a hlavně se moc nezadýchat a nezpotit. Nepříjemné bylo zjištění po 1 čtvrtině, kterou Strakonice vyhrály 15:12, že to úplně tak snadno nepůjde. V druhé čtvrtce jsme zabrali a v poločase vedli 30:23. V tu chvíli vše nasvědčovalo tomu, že zápas přebíráme do vlastních rukou a dovedeme do poklidného vítězství.

To byl ovšem další z řady sobotních omylů, neboť opět uspokojeni poločasovým vedením jsme ve 3. čtvrtině vstřelili 4!!!! body, ano, opravdu jsme za deset minut hry dali pouhé 2 koše! Naprostá nekoncentrovanost hráček střílející trestné hody - za druhý poločas bilance 19/4, což znamená 21% úspěšnosti. V tu chvíli šlo jen obdivovat naše rodiče, kteří v hale pořád zůstali.

Do čtvrté čtvrtiny jsme zúžili sestavu a zejména vylepšili obranu, dostali jsme pouhý 1 koš, vyhráli čtvrtinu 14:2 a celý zápas o 6 bodů 48:42.

Basket Slovanka - BK Strakonice 79:40 (21:6, 38:20, 59:31)

Body: Pospíšilová Julie 12, Michaličková Lucia 11, Temesgenová Natálie 11, Šauerová Barbora 9, Krajáková Hana 8, Vicherková Natálie 8, Ondroušková Andrea 7, Holéczyová Zuzana 6, Salivarová Kateřina 4, Dlasková Simona 2, Malá Ivana 0, Pfafová Pavla 0

O pár hodin později, v neděli ráno, jsme nastoupili znovu proti Strakonicícm, tentokrát doma. Zápas od začátku probíhal dle našich představ (prvni čtvrtka 21:6) a vesměs nelze žádné hráčce nic vytknout, všechny v pohodové vánoční atmosféře odehrály slušný výsledek.

Mohli jsme pošetřit starší hráčky , neboť kromě tradičních starších žákyň 2000, které s námi hrají pravidelně, dostaly za dobré výkony v lize U14 mladších žákyň poprvé v dorostu šanci i dvě 2001 - Vicherková a Ondroušková. Na to, že to byl první zápas proti o 3 roky starším hráčkám, nevedly si špatně - Vicherková 8 bodů (2 trojky) a Ondroušková 7 bodů.

12. Sokol Hradec Králové 12 0 12 740:982 12

Před třetím Prostějovem máme náskok 2 proher k dobru. Odložený zápas s USK budeme hrát na jejich palubovce po novém roce.