Aktuality

Dorostenky BS - Jaká byla letošní sezóna + individuální ocenění

03.05.2010

MVP mlad mJeště před tím, než starší dorostenky vstoupily do kvalifikace o 2. Ligu pro sezónu 2010/11 jsme se sešly na poslední společný trénink v sezóně 2009/10. Z části šlo samozřejmě o přípravu na utkání kvalifikace, druhá část tréninku byla věnována hodnocení a uzavření končící sezóny. Již tradičně bylo součástí posledního tréninku po sezóně ocenění jednotlivých hráček v individuálních kategoriích: nejvíce získaných míčů, nejvíce doskoků, nejlepší obránce, nejlepší střelec TH, nejlepší střelec trojek, hráčka s největším zlepšením, MVP starší dorostenek, MVP mladších dorostenek.

Kdo dostal jednotlivá ocenění, se dozvíte na konci článku.

STARŠÍ DOROSTENKY

V sezóně měly st. dorky 2 hlavní cíle. Tím prvním byl postup do play off z pozice, která by nám umožnila bojovat o postup na Final 4. Druhým cílem pak bylo vítězství v přeboru Prahy, které by znamenalo možnost účasti v kvalifikaci o 2. ligu žen.  Cíl číslo 1 se nám splnit nepodařilo. Hlavně v první polovině soutěže jsme nehrály dobrý basket. Odehrály jsme v této části sezóny velký počet utkání, kdy jsme opravdu bojovaly o vítězství pouze několik minut. Nedařilo-li se nám, nebo nám soupeřky odskočily na více jak 8, 10 bodů naše snaha jako týmu často skončila a na hřišti hrály jen některé hráčky. Ostatní utkání pouze dohrávaly (a to někdy už v prvním poločase).

MVP a most trophies strDruhá polovina soutěže byla o poznání lepší.  Návrat dlouhodobě zraněné Adély Filařové a série 4 vítězství na konci ledna ukázaly, že jsme schopny konkurovat a hrát dobré zápasy. Nálada v týmu a hlavně přístup se výrazně změnily a do konce sezóny jsme se za předvedené výkony vesměs nemusely stydět. Ztráta z první poloviny soutěže nám ale výrazně znesnadnila boj o play off, kam jsme nakonec nepostoupily. Boje o udržení v extralize jsme rozhodly hned v prvních utkáních proti Ostravě a aspoň to minimum v podobě udržení extraligy jsme tak splnily.  

Cíl číslo 2 se nám podařil splnit už 2 kola před koncem soutěže. S minimální pomocí hráček A týmu, jsme s bilancí 19-3 vybojovaly první místo a postup do kvalifikace od 2. Ligu žen.

Individiuální hodnocení hráček si můžete prohlédnout z části níže, kde jsou uvedeny individuální ocenění jednotlivých hráček v sezóně 2009/10.

MLADŠÍ DOROSTENKY

Tým s několika reprezentantkami a současně mistryněmi v žákovské kategorii, nemohl mít jiné cíle než postup na Final 4. Mistrovství ČR byla jasná meta, za kterou jsme vykročily šesti vítězstvími v řadě v úvodu soutěže. Pak ale přišli dvě porážky v Trutnově a v Hradci a naše sebevědomí dostalo ránu. Ani ne tak porážky, jako výkony (především v Trutnově) ukázaly spoustu nedostatků, které jsme před tím proti ne tak kvalitním soupeřům neviděly, nebo nechtěly vidět.  Období kolem vánoc pak bylo ve znamení velmi nevyrovnaných výkonů a několika proher, která nám nakonec celou sezónu pěkně zkomplikovaly. V druhé polovině soutěže jsme již nebyly tak dominantní družstvo jako v úvodu. Příčin bylo několik, kromě zdravotních problémů některých hráček i šířka kádru a dlouhodobé vytížení většiny hráček (některé hráčky nastupovaly a často výrazně pomáhaly ve starších dorostenkách – Strmisková, Effangová, Severová, Pohunková. Opočenská pak táhly družtvo st. žákyň). Bylo zde ale pozorovatelné i určité uspokojení s průběžným umístěním na jedné z prvních pozic soutěže. V kombinaci s velkým počtem utkání to nebyla nejlepší kombinace a hráčky „ztrácely svůj směr“.  Seve MVP str

I tak jsme dokázaly, v závěru sezóny porazit dva velké favority z první trojky – Hradec a Trutnov a do play off jsme vstupovaly ze čtvrté pozice. Série se Strakonicemi byla velice vyrovnaná a z pěti utkání pouze jedno skončilo výrazným rozdílem ve skóre.  Do zónové obrany Strakonic jsme nedokázaly zakončovat s dostatečnou efektivitou a tak, když jsme v některých utkáních hůře bránily, bylo zaděláno na problémy. V pátém utkání na domácí palubovce jsme sice strašně chtěly, ale soupeřky jej odehrály s větším přehledem. O našem vyřazení tak rozhodly nakonec malé individuální chybičky více než taktika na jedné nebo druhé straně. Sezónu tak tedy nelze hodnotit dvakrát pozitivně, protože jsme zůstaly za očekáváním. Bude-li však letošní vyřazení v play off motivací pro hráčky aby na sobě a svých individuální dovednost pracovaly v tréninku ještě poctivěji, mělo i to vyřazení nějaký smysl.

Již tradičně bylo součástí posledního tréninku po sezóně ocenění jednotlivých hráček v individuálních kategoriích:

MVP starších dorostenek:   VERONIKA KRACÍKOVÁ

MVP mladších dorostenek:   KAROLÍNA SEVEROVÁ

Hráčka s největším zlepšením: Mariana Opočenská

Nejvíce získaných míčů:  Adéla Filařová  

Nejvíce doskočených míčů: Markéta Červenková

Nejlepší obránce:  Pamela Effangová

Nejlepší střelec TH:  Adéla Filařová

Nejlepší střelec trojek: Adéla Filařová

Reklama

Partneři klubu