Aktuality

EX ST DKY - Sezónu jsme zakončily vítězstvím

10.04.2010

Poslední utkání v sezóně a současně poslední utkání v mládežnických kategoriích Basketu Slovanka pro některé hráčky jsme sehrály v pátek ve Stromovce. Řezňa, Habas, Kráca a Řehoř se loučily vítězně, když jsem Strakonice porazily rozdílem 6ti bodů.

Basket Slovanka   vs   BK Strakonice

58   :    52     (15:12, 35:27, 48:40)

Utkání ve kterém už "o ni nešlo" jsme chtěly samozřejmě vyhrát. Jedním z důvodů bylo i vítězné loučení s mládežnickým basketbalem 4 našich hráček a odchovankyň. Terka Řezníčková, Katka Habětínová, Veronika Kracíková a Adéla Filařová (všechny roč. nar. 91) nastoupily do základní pětky a spolu s Betty hned od úvodních minut dostaly soupeřky pod tlak. Po třech minutách jsme vedly 11:4 (všechny body Řehoř). Strakonické hráčky se přeci jen trochu srovnaly a vyrovnaly hru. Výrazně jsme jim k tomu pomohly často velmi zbytečnými fauly. Jen v prvním poločase střílely hostující hráčky 22 trestných hodů, proměnily 14 z nich, a zaznamenaly tak víc jak polovinu bodů z čáry TH. I tak jsme vedly v poločase o 7 bodů a na hřišti se postupně vystřídaly všechny hráčky.

Obrázek hry v druhém poločase byl velmi podobný tomu z prvního poločasu. Zónová obrana 1-3-1 a naše dosti nevyrovnaná hra do ní. Chvílemi jsme dost jednoduše trestaly chyby a využívaly volné prostory v obraně Strakonic chvílemi jsme naopak hrály jak s klapkami na očích. Aspoň že jsme soupeřky už tak často neposílaly na čáru TH (za druhý poločas "pouze" 13 TH). Udržovaly jsme tak naše vedení na osmi deseti bodech. V bodově chudší poslední čtvrtině jsme odrazily závěrečný nápor Strakonic a uhájily vítězství o 6 bodů.

Bodově se prosadily hlavně Adéla Filařová hrající ve velké pohodě a s přehledem. Jejích 24 bodů výrazně vyčnívá na bodovým příspěvkem dalších hráček. To navíc byly vesměs mladší dorostenky - Kiki 7 bodů, Kráca 7, Bunny 6 bodů, Seve 6 bodů, Monča 6 bodů.

Starším dorostenkám tak sezóna v extralize skončila vítězně, i tak ale máme před sebou ještě jednu metu na kterou chceme dosáhnout. Na začátku května nás čeká kvalifikace o 2. ligu žen. Když v ní uspějeme, může se letošní tým st. dorek stát základem B týmu žen BS v 2. lize žen.