Aktuality

ST DKY - Dvě vítězství na palubovkách soupeřů

22.03.2010

 Starší dorostenky podvávají v závěru sezóny dobré výkony. Po tom co nepostoupily do Play off, domínují bez porážky skupině o 9.-12. místo. V sobotu porazily Strakonice a v neděli pak Karlovy Vary. SedmveStrakachm

 

BK Strakonice    vs     Basket Slovanka

58   :    62      (15:15, 33:26, 43:47)

 

Utkání jsem začaly s chutí, ale nepozornost při návratu do obrany znamenala několik snadných bodů pro domácí. Jejich mírný náskok z úvodu utkání jsme ještě v první čtvrtině srovnaly. V druhé čtvrtině jsme se trápily v útoku. Příliš statická hra se domácím hráčkám snadno bránila a tak jsme zaznamenaly pouze 11 bodů a domácí v poločase vedly.

V druhém poločase jsme vývoj a výsledek utkání otočit. Na naší hře to bylo vidět hned od prvních minut. Byly jsme výrazně aktivnější v útoku i v obraně což domácím dělalo problém. Především Kráca se Simou hru hodně rozhýbaly v útoku. Postupně se k nim přidaly i ostatní holky a už v průběh třetí čtvrtiny jsme šli do vedení. V průběhu poslední čtvrtiny jsme vedly až o 11 bodů a nebýt závěrečného povolení mohl být naše vítězství výraznější.

I v nekompletní sestavě jsme ve Strakonicích odehrály dobré utkání. Především v druhém poločase jsme hrály s velkou chutí a nasazením a to se promítlo do konečného výsledku. Navíc jsme dokázaly dobře bránit Moniku Kůsovou, nejlepší a nejaktivnější hráčku domácích a její spoluhráčky nebyly takovým nebezpečím jako v minulých utkáních.

  KracaSimaReznam

Loko Karlovy Vary    vs    Basket Slovanka

51   :    76     (7:13, 13:39, 25:58)

 

V utkání, v němž jsem byly favority, jsem od začátku potvrzovaly naši roly. I v sedmi hráčkách jsme hrály velmi aktivně v obraně a rychle do protiútoku. Na holkách bylo vidět, že si utkání chtějí užít a že si současně uvědomují, že to bude možné, jen když se vydrží soustředit a jak v útoku tak v obraně budou věci dělat poctivě a na 100 procent. To se nám dařilo celé tři čtvrtiny. Především v druhé čtvrtině jsme šlapaly jak dobře namazaný stroj. Až v samotném závěru se trochu projevila únava ze dvou utkání hraných v sedmi hráčkách.  Spolu s určitým uspokojením z výsledku a jistotou vítězství jsme domácím dovolily výrazně upravit konečné skóre.

.Naparkum

Obě dvě utkání jsme zvládly odehrát ve slušném tempu. V některých chvílích bylo nasazení paradoxně vyšší, než v utkáních základní části, což je škoda. I přes to, že jsme si víkendovými výhrami zajistily předčasně 9. místo v soutěži. Bude toto konenčné umístění v sezóně určitě zklamáním a sezóna starších dorostenek nebude moci být hodnocena úplně pozitivně. Snad v posledních dvou domácích utkáních naší hrou aspon pořádně pobavíme diváky a fanoušky. 

Reklama

Partneři klubu