Aktuality

EX ST DKY - V odvetě jsme Ostravu nešetřily a předvedly jsem pěkný basket

07.03.2010

Odvetné utkání se SBŠ Ostrava jsme zvládli na výbornou. Netradičně jsme k utkání nastoupili ve Stromovce a od prvních minut jsme na hřišti dominovali. Hostující hráčky na toto utkání asi nebudou vzpomínat nejlépe. P3070210m

Basket Slovanka   vs   SBŠ Ostrava

100   :   34   ( 26:9, 62:21, 86:29)

Po zpackaném závěru sobotního utkání jsme nechtěli nechat v tom nedělním nic náhodě. K utkání jsme nastoupili velmi soustředěně a od prvních minut jsme soupeřky přehrávali. Ve čtvrté minutě jsme vedli už 11:0 a trenér hostí si vyžádal time out. Obraz hry se ale zásadně nezměnil ani po něm a naše hra měla pořád vysoké tempo. Náš dobrý výkon nezpomalilo ani vystřídání hráček základní sestavy. Střídající hráčky dokázaly držet nasazené tempo a stejně zodpovědným výkonem dále navyšovaly naše vedení. Právě dobrý a vyrovnaný výkon všech hráček, které k utkání nastoupily už v průběhu první čtvrtiny byl největším pozitivem celého utkání.

P3070220mI v druhém poločase jsme dokázali udržet koncetraci, s čímž jsme měli v předchozích utkáních problém. Ne však tentokrát. Dobře fungující obrana nešetřila bez zápalu hrající hráčky Ostravy a rychlé protiútoky se valily na jejich koš jeden za druhým. A když už jsme museli hrát útok postupný, dokázali jsme dobře kombinovat a připravit si střelecké pozice. O výsledku utkání nebylo pochyb i přes to, že ve čtvrté čtvrtině jsme se lehce zadrhli (hlavně v útoku). I tak padla stovka a Pamča bude muset pořídit lízátka pro celý tým (o:

"Stovka" ukazuje, že jsme se hráli opravdu uvolněně v útoku. Určitě cennější je pouhých 34 bodů, které jsme soupeřkám povolili v obraně. Ukazuje to, že jsme v obraně dokázali poctivě bránit celých 40 minut se všemi hráčkami, které se na hřišti rovnoměrně střídaly.