Aktuality

EX ST DKY - Z Ostravy jsme přivezly důležitou výhru

06.03.2010

Starší dorostenky zvládly důležité utkání ve skupině o 9.-12. místo a z Ostravy vezou čtyřbodové vítězství. Nebýt trestuhodného výpadku v poslední čtvrtině, mohlo být naše vítězství daleko výraznější.

SBŠ Ostrava    vs   Basket SlovankaAdel m

62   :    66    (12:15, 28:36, 42:58)

Po tradičním začátku (5:0 pro domácí a time outu pro náš tým) jsme začaly hrát basket a zbytek první čtvrtiny a vlastně i prvního poločasu byl v naší režii. Dobře jsme bránily a díky tomu jsme mohly hrát rychlé protiútoky. V těch jsme ale nebyly dost důrazné a tak jsem z rychlého přechodu nevytěžily co by jsme měly. I tak jsme úsek hry mezi 5. a 16. minutou vyhrály 27:9. V závěru poločasu naše nasazení lehce pokleslo a domácí snížili na 8 bodů rozdílu. Po špatném vstupu do druhé poloviny ( opět 5:0 pro domácí) jsme předvedly nejlepší úsek utkání a sedmiminutový úsek jsme vyhrály 20:4. Dodržování obraných pokynů nedovolilo domácím téměř nic, v útoku jsme dobře kombinovaly a proměňovaly vypracované pozice. Velmi aktivní byla Seve, která kromě několika útočných doskoků vybíhala každý protiútok. Její "coast 2 coast" akce zakončená košem s faulem zvedla i jinak vlažnou lavičku.

S vedením o 19 bodů ( 56:37 - 28. min.) přišel obecně nevídaný (u nás ale nepřekvapující) kolaps. S 12ti minutami do konce jsme neskutečně polevily. Naprosto nepochopitelně a trestuhodně jsme přestaly jednotlivé činnosti v útoku i v obraně provádět pořádně a soupeřky začaly stahovat. Po úseku 8:25 v náš neprospěch jsme v poslední minutě vedly pouze o 2 body. Navíc 12 vteřin před koncem zahodila Sima oba trestného hody a "korunovala" tak svůj špatný výkon v utkání. Definitivní rozhodnutí ale přišlo hned v zápětí. Kráca, která odehrála výborné utkání na obou stranách hřiště získala míč při snaze Ad l Seve Kraca msoupeřek o rychlý protiútok a přihrávkou pod koš nabídla Terce první dva body v utkání a definitivní pojištění našeho vítězství.

Vítězství v utkání jsem si za prvních 28 minut určitě zasložily. Vybojovaly ho pro nás tentokrát hlavně 3 hráčky - Adél, Seve a Kráca.  Sami statistiky jen dokreslují jejich výborné výkony.

Adél - 29 bodů, 9 ziskaných míčů, 7 doskoků, TH 10/10

Seve - 14 doskoků  z toho 8 útočných !!!!!!!!