Aktuality

EX ST DKY - Na Play off letos starší dorky nedosáhnou

07.02.2010

Se dvěma východočeskýmy týmy se utkaly starší dorky o víkendu v Horních Počernicích. Proti Trutnovu jsme v přímém souboji hrály o play off. A toto utkání jsme jako celek nezvládly. V neděli jsme tak chtěly hlavně podat dobrý výkon proti loňskému vítězy extraligy.

Basket Slovanka     vs    Kara Trutnov

57   :   60   (14:16, 27:37, 38:53)

V sobotním utkání jsme s Trutnovem hrály v přímém souboji o Play off. Vítězství nám dávalo reálnou šanci na osmé snad i sedmé místo, prohra naopak znamenala konec nadějí. Nezačaly jsme dobře, několik zahozených šancí znamenalo ztrátu hned o začátku, pak jsme se ale uklidnily a ještě do konce čtvrtiny jsme skóre téměř vyrovnaly. Trutnov nám poprvé bodově utekl v druhé čtvrtině. Špatná výpomoc v obraně a tragický obraný doskok nás brzdil ve snaze jít do vedení. Změnu nepřinesla ani změna obraného systému. Sice jsme východočešky zastavily v postupném útoku, ony ale zakočovaly po druhém nebo třetím útočném doskoku a svoje vedení navýšily na poločasových 10 bodů.

V druhé půly jsme ztrácely až 17 bodů (38:55 - 31. minuta), než jsme se nadechly k velkému návratu a bod po bodu jsme začaly stavohat vedení soupeřek. Byl to naprosto odlišný výkon v obraně, který nás dostal nazpět. S jistotou pod vlastním košem přišla i větší jistota v útoku a po sérii time outů jsme ve 40. minutě 5ti body snižovaly na 57:59. Následný útok soupeřek jsme neubránily čistě a po jednom proměněném trestném hodu jsme s 14 vteřinami do konce zvolily střelu za 3 body. První byla neúspěšná, ale míč jsme ještě pod košem vybojovaly. Bohužel ani druhá střela, která by nás poslala do prodloužení, 3 vteřiny před koncem košem nepropadla a Trutnov tak vybojoval trochu překvapivé vítězství.

Čtvrtou čtvrtinu jsme sehrály výborně, ale chyby z prvních tří čtvrtin nás nakonec přece jen dohnaly a vítězství a play off nám proklouzlo mezi prsty.

Basket Slovanka   vs     Sokol Hradec Králové

60   :   82     (15:25, 34:51, 49:65)

Nedělní utkání už s ohledem na boje o play off nic neřešilo. Loňský mistrovský celek jsme tak chtěly zaskočit a případně překvapit výhrou. Úvod utkání byl herně vyrovnaný, my jsme ale naše příležitosti, narozdíl od Hradeckých hráček, neproměňovaly. Hradec tak pomalu odskakoval do vedení (4:11) a po několika ztrátách v závěru čtvrtiny (13:25). Zbrklost a nepřesnosti v útoku na naší straně pokračovaly i v druhé čtvtině a hostující hráčky trestaly z protiútoků. Když jsme s rostoucím počtem chyb navíc ještě přestaly bojovat vypadalo to v 16 minutě za stavu 19:41 hrozivě. Až potom jsem se otřepaly a pomalu se začaly vracet do utkání.

V druhém poločase jsme neměly co ztratit a naše hra se trochu zlepšila. Sice jsme i nadále neproměňovaly tutovky, ale odevzdanost z druhé čtvrtiny jsme vyměnily za snahu hrát, bránit, bojovat. V druhém poločase tak bylo k vidění vcelku vyrovnaná hra kdy jsem několikrát předvedly povedenou souhru v útoku. I v obraně jsme některé situace řešily lépe a několikrát jsme tak získaly míč a mohly jít do protiútoku. Jen to zakončení.... v druhém poločase za naše družstvo skórovaly jen dvě hráčky - ligový Řehoř a prvním rokem mladší dorostenka Seve!!!???