Aktuality

EX ST DKY - Starší dorostenky v novém roce zastavily až Nusle

30.01.2010

  Anet a ez a m

Sokol Nusle    vs     Basket Slovanka

64   :   46   ( 27:15, 47:34, 55:40, 64:46)

 

Kromě úvodní čtvrtiny se na Nuslích hrálo velmi vyrovnané utkání.  Nelze říct, že se rozhodovalo v prvních minutách, ale 18 bodů od Moniky Satoranské v první čtvrtině utkání značně ovlivnilo. Domácím se s desetibodovým vedením hrálo uvolněněji. My jsme ale v dalších čtvrtinách ukázaly, že konečně chápeme, co to znamená hrát o vítězství. Za celé utkání jsme nepolevily z našeho snažení s nepříznivým vývojem něco udělat (na rozdíl o některých utkání v první polovině soutěže). Ze dvou podmínek, které byly k vítězství potřeba splnit jsme, ale plnily jen tu první. Nusle jsme dokázaly zastavovat v obraně. V tomhle směru všech 11 hráček ukázalo, že našlo ten pomyslný „základ“, od kterého se může naše hra odrazit do vyššího levelu.

Betty a Kr ca m Druhá nutná část k vítězství je dávat koše. Bohužel, stejně jako my, tak i hráčky z Nuslí dokázaly zastavovat nás. Pravda pozice jsme sem tam i měly, ale ani ty dobré jsme nedokázaly se slušnou úspěšností proměňovat. 12 bodů v druhé půly (z toho 2 trojky Kráci) nepotřebuje další komentář. I tak si domácí si nebyly jisté vítězstvím až do posledních minut.  

V dalších utkáních budeme potřebovat stejnou snahu, aspoň stejně fungující obranu, ale výraznější  útok. Jak HK tak Trutnov jsou útočně laděné týmy. I když je jako ostatní týmy udržíme někde kolem 60 ti bodů  na zemi mbudeme pořád muset dát o koš více než oni.

 

 

 

 

 

 

foto: Nováková

Reklama

Partneři klubu