EX ST DKY - Starší dorky v novém roce pokračují bez porážky

24.01.2010

ST DKY team with Worm m

BA Sparta   vs   Basket Slovanka

54   :   75    (23:16, 35:31, 44:54)

Sobotní utkání proti BA slibovalo zajímavou podívanou. My v "kompletní" sestavě, stejně jako domácí v "kompletní" sestavě (za oba týmy nastoupily hráčky které nastupují v ŽBL, oba týmy postrádaly některé nemocné a zraněné hráčky). První poločas vyzněl lépe pro domácí hráčky. Ty především díky většímu důrazu na doskoku získaly v první čtvrtině až devítibodové vedení. V druhé čtvrtině jsme se v odstavování hráček po střele zlepšily a i díky většímu důrazu v obraně jsme začaly domácí dotahovat. 4 body mínus v poločase nás oprávněně dál držely v myšlenkách na vítězství.

Druhý poločas jsme začaly ve velkém stylu. Kromě obrany, která konečně fungovala jak měla a domácí s ní měly velké problémy, jsme našly společnou řeč i v útoku. Zodpovědnou hrou s míčem jsem si dokázaly připravit dobré střelecké pozice k zakončení. Většinu nacvičených kombinací zakončovala s ohromující přesností Adéla Filařová. Za prvních 8 minut druhého poločasu zaznamenala 13 bodů a významně se podílela na obratu z poločasového skóre na 47:40 v náš prospěch. K vítězství jsme měly blíž a z naší hry to bylo cítit. I v průběhu 4. čtvrtiny jsme pokračovaly v dobrém výkonu (poctivá obrana  a bez zbytečných ztrát míče v útoku) a domácí nemohly najít recept na naši hru. Průměrné 10ti bodové vedení jsme v posledních dvou minutách navýšily po několika úspěšných střelách z dálky až na konečných 22 bodů.

ST DKY team na BA m

Loko Karlovy Vary   vs   Basket Slovanka

46    :    75   (8:16, 21:30, 33:54)

V nedělním utkání jsme byly podle postavení v tabulce favority. Tuto roli jsme chtěly potvrdit bez zaváhání nebo podcenění. Hned od úvodu jsem byly aktivnějším týmem a na hřišti jsme měly převahu, především v obraně. V útoku jsme ťrochu lekhovážně neproměňovaly slušné pozice. I tak jsme po první čtvrtině vedly o 8 bodů. V druhé čtvrtině jsme, vědomy si herní převahy, začaly koš domácích obstřelovat pouze z dálky a tato taktika moc úspěchů nepřinesla. Nedůrazná hra v útočné fázi umožnila domácím držet se pořád na dostřel.

Do druhé poločasu jsme tak nastupovaly s jasným cílem, zlepšit volbu střeleckých pozic a taky proměňování střel samotných. To nám výrazně usnadnily domácí hráčky, které pod naším tlakem v obraně několikrát chybovaly a my jsme z rychlých protiútoků jejich chyby trestaly. V 24. minutě se naše vedení poprvé dostalo na 20 bodů a od té doby jsme utkání měly pod kontrolou. Sice jsme ještě předvedly několik slabších okamžiků, a ukázaly si tak, že nemůžeme polevit v soustředění za žádného stavu. Domácí hráčky ale už neměly síly utkání jakkoliv zdramatizovat.

ST DKY hoody m

Především sobotní vítězství opět ukázalo, jak velkou částí úspěchu je týmový duch, bojovnost a soustředění se na každou situaci v útoku i v obraně!!! Ano určitě pomohlo Řehořových 38 bodů, ale neměly by se ztratit ani výkony ostatních. Třeba Marky, která začíná pomalu úročit svoji poctivou práci z tréninků a pod oběma koši si dokázala vybojovat zpoustu prostoru a míčů.