EX ST DKY - V sobotu napřed válec ......a nakonec 2:0 po víkendu

10.01.2010

Basket Slovanka     vs      Start Havířov

84    :    69    ( 29:17, 46:30, 63:50)

O víkendu konečně vystoupily starší dorky ze svého stínu. Prvních 17 minut sobotního utkání byla příjemná podívaná na Juniorky, hrající tak jak jsou schopny. Soupeřovu zónu jsme zrušily pohybem v útoku ještě v první čtvrtině. V druhé jsme pak z rychlých protiútoků navýšily naše vedení přes dvacet bodů a na hřišti dominovalo jedno družstvo……… kopačky tomu říkají „válec“. Dobře rozehrané utkání přerušilo ještě dvě minuty před poločasem zranění hráčky Havířova Sandry Šebánkov ( Nepříjemně dislokované koleno, ale podle informace z nemocnice bude jen minimálně poškozené). Dohrávaly se pak ještě 3 minuty v prvním poločase. Ty vyšly lépe hostujícím hráčkám.

Do druhého poločasu nastoupily hráčky Havířova výrazně aktivněji. I přes to jsme je držely zkrátka a po 10ti bodech Simony v řadě to za stavu 58:37 (25. min) to vypadalo, že utkání dohrajeme velmi dobře a s naprostou kontrolou. Pak jsme ale daly trochu více prostoru jedné ze dvou střelkyň Havířova Kristýně Minarovičové. Několik naprosto drzých střel našlo svůj cíl (několik ani zařízení), ale i tak to stačilo na probuzení Havířova.  Minarovičová svýmy 29 body v druhém poločase dostala Havířov na dostřel. Sima, Marky a Fidloň, ale svými body dokázaly v posledních 5ti minutách tento individuální počin odrazit. Ubránily jsme tak kromě Minarovičové (43 bodů) všechny ostatní a ukázalo se, že jedna hráčka nemůže sama porazit celý tým na druhé straně.

Basket Slovanka    vs   SBŠ Ostrava

61   :   60   (15:16, 37:34, 53:46)

Nedělní utkání proti Ostravě bylo oboustranně pomalé a bez jiskry. Dříve se zahřály hráčky Ostravy a většinu prvního poločasu vedly. My jsme ztrácely míče jak na běžícím páse (v prvních 5ti minutách hned sedm míčů). Soupeřky tak v průběhu druhé čtvrtiny vedly až o 9 bodů. Oživení přineslo dvojí střídání – Habas a Betty hru celkově zrychlily a po několika protiútocích jsme vedly o 4 body. Time out hostí zastavil náš nástup a zbytek poločasu byl vyrovnaný.

Druhý poločas jsme zahájily lépe než ten první a v 26. minutě jsme vedly o 12 bodů. Od té chvíle přebraly aktivitu hráčky Ostravy a postupně začaly ukrajovat naše vedení. Pouhé hlídání (bránění) vedení, bez výraznější aktivity v útoku, ale bylo velkým riskováním. Prý drama pro diváky, říkaly hráčky po štastném konci. Sami ale věděly, že soupeřky byly velmi blízko vítěznému koši.  Blíž než je zdrávo v utkání, které jsme mohly rozhodnout již dříve než v posledních 6ti vteřinách!!!!!

Po dlouhé době jsme ve starších dorostenkách získaly za víkend plný počet bodů. To nás vrací reálně do boje o play offs. Se hrou v některých částech sobotního a nedělního utkání bychom se tam neztratily.