Aktuality

EX ST DKY - Z Brna jsme vítězství nepřivezly

14.12.2009

Ani zlepšená týmová souhra oproti minulým utkáním, na vítězství v Brně nestačila. V sobotu bylo utkání s druhým týmem soutěže bodově vyrovnané, v neděli jsme ztrátu z první poloviny už snižit nedokázaly.

Frisco vs BS

Valosun Brno   vs   Basket Slovanka

59   :    52    (18:12, 35:19, 44:41)

Sobotní utkání proti druhému celku extraligy st. dorek jsme nezačali špatně v obraně a v postupném útoku měl domácí tým problémy se prosadit. Bohužel jsme se v průběhu první čtvrtiny několikrát zapoměly na útočné polovině a domácí tak skórovaly lehce z protiútoků. Druhá čtvrtina byla ve znamení našich nepřesností v útočné fázi. 16 bodů ztráty po 20ti minutách tak nevypadalo dobře.

Do druhé poloviny jsme nastoupily výrazně aktivněji a o poznání méně jsme chybovaly. Po dlouhé době navíc holky pozorně dodžovaly domluvenou taktiku v obraně a v útoku. I díky tomu jsme bod po bodu snižovaly vedení domácích. Precizní obrana a dohrávané signály nás dostaly zpět do utkání a ve 29 minutě bylo skóre srovnané (41:41). Od té chvíle bylo utkání vyrovnané až do 38 minuty. Domácí sice byly v průběhu této fáze ve dvou až tří bodovém vedení ale jistotu vítězství zdaleka neměly. Až v samotném závěru jsme se možná trochu zalekly možnosti zvítězit a nedostatečné aktivní hrou v útoku jsme se dostaly několikrát po sobě do těžkých pozic, ze kterých jsem nedokázaly úspěšně zakončit (v tom lepším případě) nebo jsme ztratily míč. Hru hop nebo trop pak soupeřky z trestných hodů trestaly a vítězství si vzít nenechaly.

První polovina z naší strany nebyla dobrá, chyběla nám víra v možný úspěch a tím pádem i vyšší aktivita, která patří ke hře na vítězství. V druhém poločase jsme se dokázaly v tomto ohledu výrazně zlepšit a domácí jsme dotlačily až do vyrovnané koncovky. Své první utkání za st. dorky odehrála velmi aktivně Adéla (6 zisků, 8 získaných faulů) a její návrat týmu určitě prospěje. Dobře hrály i Kráca, Sima a Nela. Výkon prvních dvou jmenovaných snižuje jejich úspěšnost v zakončení. U Nely to pak bylo velké množství ztracených míčů, které její výkon sráželo o úrověň níž.

Frisco vs BS 2

Frisco Sika Brno    vs    Basket Slovanka

68    :    49     (15:11, 36:22, 56:37)

Podobně jako v sobotu na Valosunu i v neděli na Friscu jsme utkání začaly spíše s povinosti než se snahou vyhrát. Výraz na tvářích některých hráček vypovídal za mnohé a tak jsme brzy prohrávaly rozdílem 10ti bodů. Víc než touha po vítězství to byla snaha vyhnout se debaklu, která zvedla naše úsilí v průběhu první poloviny utkání. I tak jsme v poločase prohrávaly o 14 bodů. Nebýt 7 neproměněných TH z 12ti a neuvěřitelných neproměněných situací z podkoše nebo v protiútoku mohl být poločasový výsledek o trochu lepší.

V druhé polovině se hra aspoň opticky srovnala. Rozdíl byl ale v efektivitě zakončení a několika takticky nezvládnutých úsecích hry, když soupeřky zazanamenaly 8 nebo 10 bodů v řadě. Soupeřky sice měly s rotací 11ti hráček proti našim 8mi více fyzických sil, ale to není omluvou pro 4 rychlé protiútoky v řadě bez přerušení hry (třeba i taktickým faulem). Holky jak kdyby toto doporučení nepochopily.... vyrovnaný závěr, podobný tomu ze soboty jsme tak nepředvedly.

I přes porážku o 19 bodů lze byl v některých fázích naší hry vidět určitý posun. Především spolupráce v útoku fungovala lépe než v předchozích utkání. Dokázaly jsme využívat nacvičené kombinace a různé varianty zakončení z nich. Efektivita finální fáze se ovšem oproti předchozím utkáním příliš nezlepšila. Dobré utkání odehrála Kráca a v některých fázích předvedla svoji bojovnost a nasazení, které ji zdobily v minulé sezóně, i Nela.