Aktuality

EX ST DKY - Třetí vítězství sezóny se nerodilo snadno

29.11.2009

I přes to že konečný výsledek může vypadat dosti jednoznačně, nedělní vítězství proti Strakonicím

Basket Slovanka   vs.    BK CzechCoal Aldast Strakonice

75   :    52    (15:12, 32:25, 51:47)

V nedělním utkání jsme od úvodních minut střídaly lepší chvilky s těmi horšími. Začaly jsem volně a nesoustředěně a soupeřky po nebráněných střelách vedly 8:2 a následoval Time out.  Time out v prvních čtyřech minutách utkání se tak stává nepříjemnou součástí úvodů našich utkání. Po time outu jsme trochu zabraly a po zbytek čtvrtiny jsem díky aktivní hře a přechodu do útoku převzaly kontrolu na utkáním. Jakobychom si říkaly, že zaberem až když bude potřeba, nebyl ani úvod druhé čtvrtiny z naší strany optimální. V obraně jsme byly pozdě u hráček a hlavně jsme kupily chyby pramenící z nižší pozornosti ( obraný doskok, proměňování střel z podkoše, ztráty míče, komunikace v obraně). I přesto jsme, hlavně díky nepřesnému zakončování soupeřek, měly v poločase 7 bodů náskoku.

Do druhého poločasu tak zazněl v šatně jeden jediný pokyn. Zkoncentrovat se a nečekat, že nám soupeřky utkání odevzdají zadarmo. Výrazně aktivnější obrana v úvodu třetí čtvrtiny nám přinesla několik rychlých protiútoků a po šnůře 15:2 jsem vedly už o 20 bodů. Náš výkon v této části utkání vypadal jednoduše, ale bylo to tím, že hráčky poctivě bránily a vybíhaly do protiútoků. S vystřídáním se náš výkon o trochu zhoršil. Ne že by střídající hráčky byly dovednostně horší, jen asi spoléhaly "na setrvačnost" prvních sedmi minut 3. čtvrtiny. Ještě jednou jsme si vybraly slabší chvilku na začátku 4. čtvrtiny, kdy  jsme dostaly 8 bodů během 75 vteřin. Naše vedení kleslo rázem na 13 bodů. Následovalo hromadné střídání - tlak v obraně - rychlé protiútoky - 9 bodů v řadě a utkání bylo definitivně rozhodnuto. V posledních čtyřech minutách si některé hráčky ještě trochu zpravily chuť a reputaci, i když jsme si dále v útoku dělaly každá co chtěla.

Vítězství o 23 bodů je určitě příjemné. Objektivně mohlo být ještě vyšší, kdybychom udržely pozornost a nasazení po delší úseky utkání a i přes střídání, které je součásti hry. Důležité ale je, že připisujeme 2 body a na našeho dnešního soupeře jsme získaly náskok dvou vítězství.