Aktuality

EX ST DKY - O vítězství jsme hrály do poslední vteřiny

28.11.2009

Velmi zajímavou zápletku mělo sobotní utkání starších dorostenek. Dvakrát jsme nechaly soupeřky lehce odskočit, dvakrát jsme se vrátily zpět a v poslední minutě jsme sahaly po vítězství.

Basket Slovanka    vs    USK Praha

77   :    79   ( 14:26, 36:37, 48:62)

První minuty utkání byly ve znamení naší nepozornosti na jedné straně a přesné střelecké mušky na straně soupeřek. Několik volných střel stačilo a rázem jsme prohrávaly 15:4 (5. minuty). Našly jsem ale mezi sebou hráčky, které se s takovým průběhem nechtěly smířit a do konce čtvrtiny jsme už větší rozdíl nepovolily. Od začátku druhé čtvrtiny jsme pomalu začaly 12ti bodový náskok stahovat. Menší počet ztrát spolu s větší trpělivost při výběru pozice k zakončení nám přinesl několik dobrých střeleckých pozic. Základem ale byla výrazně pozornější obrana, které nedávala tolik prostoru soupeřkám. Během sedmi minut jsme tak skóre vyrovnaly a poločasový rozdíl byl bod pro hostující družstvo.

Druhý poločas začal bohužel stejně jak ten první. Zbytečné rozpaky v útoku, kdy jsem se dlouho rozpomínaly na pravidla útoku do zónové obrany, zapřičinily i 3 útoky nezakončené střelou za sebou. V obraně pak naše nervozita znamenala  menší pozornost a spoustu volných pozic pro soupeřky. Výsledkem bylo tentokrát 14 bodů ztráty po 30ti minutách. Ani to neznamenalo konec našich nadějí. Narozdíl od předchozích utkání jsme se dokázaly znovu postavit na nohy, navzájem se podpořit a společným úsilím i těchto 14 bodů smazat. Opět to zabralo 7 minut (37. minuta - 68:67). Poslední minuty pak byly bojem o každý bod. Nám nakonec chyběly dva do prodloužení. Otázkou zůstává, jestli to byla poslední střela, neproměněný trestný hod, 2 ztracené míče v závěru, nebo jeden neubráněný útok soupeřek....

V sobotním utkání jsme se zas po delší době předvedly jako tým. Hráčky čekaly na svou příležitost a když ji dostaly, chtěly na hřišti ze sebe vydat to nejlepší. Když se jim to nepodařilo předaly pomyslnou štafetu dalším a podporovaly je z lavičky. Toto zjištění tak může být určitou náplastí na těsnou porážku. Věřme, že budeme ve stejném duchu pokračovat i v dalších utkáních. Nejlépe v neděli se Strakonicemí.

Za zmínku pak stojí individuální výkon Karolíny Severové, která zaznamenala 24 bodů (TH 8/8). Pravda, několik střel proměnila po dobrých příhrávkách jejích spoluhráček.