Aktuality

EX ST DKY - Ani proti Nuslím jsme vítězství nevybojovaly

17.11.2009

 Ani ve třetím utkání s týmem první čtyřky extraligy jsme vítězství nevybojovaly. Narozdíl od těch dvou předchozích mělo to úterní aspoň nějaký náboj a rozhodovalo se definitivně až ve čtvrté čtvrtině...

 

Basket Slovanka    vs.   Sokol Nusle

48   :   66   (21:24, 28:41, 36:45)

 

Narozdíl od utkání na venkovních palubovkách hrajeme na té domácí s výrazně větším nasazením. Bohužel stejně jako na veknovních palubovkách nás i na té domácí trápí dvě věci - přesnost zakončení i v těch nejvyloženějších situacích a nevynucené ztráty míče. Proti Nuslím tomu tak bylo v první polovině a tak nám hostující hráčky odskočily na 13 bodů vedení po první polovině. 

Do druhé poloviny jsme sice moc velké zlepšení ve výše zmíněných činostech nepředvedly spíše naopak. I tak jsme vedení Nuslí lehce snížili. Bylo tomu hlavně díky maximálnímu úsilí v obraně. Přitvrdily jsme a Nusle udržely na čtyřech bodech za čtvrtinu, sami jsme ale přidaly pouhých bodů 8. S trochou klidu jsme mohly Nusle dostat pod větší tlak a snížit pod 10 bodů. Na body chudá část utkání pokračovala i ve čtvrtině čtvrté.  Až v 35. a 36. minutě  zaznamenaly hráčky soupeřky několik lehkých košů po naší nepozornosti v obraně a 16 ti bodová hranice už byla nad naše síly. Oněch nevyužitých 16 minut, kdy jsme sice držely bodově Nusle na uzdě, ale nedokázaly jsme skórovat nás tak může velice mrzet. 

Utkání jsme určitě neodehrály špatně (ale ani dobře). Některé chyby a nepřesnosti by se neměly v extralize St. Dorek objevovat v také míře. Pravda v našem družstvu odehrálo značnou část utkání 5 mladších dorostenek.

Reklama

Partneři klubu