Aktuality

EX ST DKY - Další venkovní utkání přinesli dvě porážky

15.11.2009

Na východě čech jsme nepřekvapily a dvakrát jsme podlehly předním týmům extraligy. Jak v Hradci tak v Trutnově jsme kromě jiného vyhořely ve střelbě.

Sokol Hradec Králové   vs.   Basket Slovanka

85   :   36    ( 21:10, 42:21, 62:27)

Sobotní utkání začalo nepřesnostmi na obou stranách. Až ve třetí minutě padly první dva koše domácího týmu. My jsme ještě dokázaly odpovědět, ale další průběh čtvrtiny a vlastně i celého utkání byl vcelku jednoznačný. I když jsem se v prvním poločase s domácími hráčkami držely co se tempa týče, výrazně jsme zaostávaly v přesnosti, přesnosti zakončení a v soubojích pod oběma koši. Naše nepřesnosti nabízely domácím hráčkám další a další míče a možnosti protiútoku. Hradecké hráčky tyto protiútoky trestaly s vysokou úspěšností.

V druhém poločase jsem pokračovaly ve výkonu plném chyb, stejně jako domácí hráčky pokračovaly v aktivní obraně a nekompromisní hře směrem do koše. S narůstajícím rozdílem ve skóre jsme postupně rezignovaly i v nasazení a soustředění a utkání tak skončilo debaklem.

Kara Trutnov   vs.     Basket Slovanka

72   :   37    (23:6, 46:12, 60:30)

Utkání v Trutnově začalo velice podobně tomu sobotnímu. Začaly jsme sice aktivně, ale neuvěřitelně nepřesně. Prvních "vyrovnaných" 5 minut jsme prohrály 11:2 i přes to, že jsme v těchto pěti minutách zakončovaly několikrát z dobrých pozic, z podkoše, z přesilové situace z protiútoku. Na klidu nám uvod utkání nepřidal a nepřesnosti a chyby jsme kupily celých 20 minut. 12 vstřelených bodů mluví samo za sebe. Domácí hráčky tak nemusely vymýšlet nic neobyčejného, jen proměňovat střelecké pozice co jsme jim nabídly a trpělivě bránit.

S 36 bodobým mankem, tak druhá polovina utkání nebyla o vítězství, ale o zlepšení výkonu. To se nám částečně podařilo ve třetí čtvrtině. Na jejím začátku jsem trochu přitvrdily v obraně, v útoku poslaly míč rychleji z ruky a "povolily ruční brzdu" ve hře 1 na 1. Během 5ti minut jsme stáhly 10 bodů a ukázaly jsme, že přeci jen něco umíme. Domácí hráčky se ale do poslední čtvrtiny dokázaly dostat zpět do tempa a i díky 5ti bodům v poslední minutě utkání skončily s 35ti bodovým vítězstvím.