Aktuality

ST. Dky - Vary jsem přehrály, Spartu bohužel ne

02.11.2009

Předehrávkou nedělního střetnutí A týmu žen s Karlovými Vary bylo sobotní utkání extraligových starších dorostenek se stejným klubem. Stejně jako A tým dokázaly i St. Dorky v důležitém utkání zvítězit hlavně díky zlepšenému výkonu v druhém poločase. V nedělním utkání proti BA Sparta jsme už na vítězství nedosáhly.

Basket Slovanka   vs    BK Loko Karlovy Vary

77   :   61   (20:21, 38:39, 61:45)

Do sobotního utkání jsme vlétly jako uragán a po necelých třech minutách jsme vedly 10:2. Pak se soupeřky otřepaly a utkání se vyrovnalo.  Od 5. minuty byl celý první poločas bodově téměř vyrovnaný. Obě družstva dokázala odskočit maximálně do 5ti bodového vedení.  My jsme ale do hry zapojily větší počet hráček, což se ukázalo být velmi důležité do dalšího průběhu utkání.  V prvním poločase jsme byly určitě aktivnější družstvo a byly to především taktické chyby v obraně, které nás brzdily v případném odskočení ve skóre.

Nátlaková obrana z prvního poločasu ubrala soupeřkám dost sil a to se projevilo už ve třetí čtvrtině. Oproti prvnímu poločasu jsme pozorněji bránily a z rychlých protiútoků sbíraly snadné body. Po třetí čtvrtině, kterou jsme vyhrály 23:9, jsme vedly rozdílem 13ti bodů. V posledním čtvrtině jsme se pak vyvarovaly chyb, které by mohly utkání zdramatizovat. V posledních minutách jsme desetibodové vedení dokázaly ještě navýšit po několika nacvičených kombinacích.

Kromě důležitého vítězství přineslo sobotní utkání i několik dalších pozitiv. Jedním z nich byla úspěšná premiéra Dominiky Pohunkové v extralize starších dorostenek, když kromě dobrého výkonu v obraně dokázala nastřílet 17 bodů. Bodově se prosadila také Simona Strmisková (18 bodů) a po několika zápasovém střeleckém půstu i Nela Veselá (17 bodů).

Basket Slovanka   vs.    BA Sparta

46   :   66   (9:20, 20:30, 30:46)

V nedělním utkání proti Spartě nás o vítězství připravily dva několikaminutové výpadky v obraně a nízká úspěšnost střelby v průběhu celého utkání. Utkání jsme začaly lépe, a i když jsme o úvodní vedení v průběhu čtvrtiny přišli, byla hra vyrovnaná. Pak ale přišel první ze zmiňovaných výpadků v obraně a sparta během necelých tří minut zaznamenala 10 bodů, o které po první čtvrtině vedla. Druhá čtvrtina byla bodově vyrovnaná. Soupeřkám jsme se dokázaly vyrovnat v důrazu a i díky tomu jsme je udržely v obraně na 10ti bodech za čtvrtinu. Bohužel i my jsme zaznamenaly pouze 11 bodů a poločasový rozdíl byl pořád 10 bodů v náš neprospěch.

Třetí čtvrtina začala z našeho pohledu tragicky. Její první tři minuty vyhrály Sparta 12:2. V této fázi utkání jsme působily nepochopitelně odevzdaně a bez jiskry a soupeřky to dokázaly využít k připsání dalších 10ti bodů ke svému vedení.  Naštěstí jsme se dokázaly vzchopit a do konce čtvrtiny jsme naši ztrátu lehce snížily. Úvod čtvrté čtvrtiny byl na pár minut naprosto v naší režii. Vedení Sparty jsme snížily na 8 bodů a na chvíli to vypadalo, že se nám podaří utkání ještě zdramatizovat. Opak byl pravdou. Důrazná Němcová se několikrát prosadila z podkoše a vrátila Spartu zpátky do sedla a do pohody. Poslední 4 minuty se tak s dvacetibodovým vedením pro soupeřky pouze „dohrávaly“.

V nedělním utkání jsme i přes prohru ukázaly, že dokážeme držet krok se soupeři z čela tabulky. V druhé čtvrtině jsme Spartu dostaly pod tlak a to i díky podpoře celé lavičky, která velmi hlasitě povzbuzovala. Naše hra měla svoje plusy. Hlavně žalostně nízká úspěšnost střelby nám ale zabránila odehrát vyrovnanější utkání. Přeci jen ubránit 4 tým soutěže na 45 bodů je dost nereálné. Naše body navíc obstarávaly hlavně dorostenky mladší (Veselá 12, Pohunková 12, Strmisková S. 6).