EX ST Dky - Po prvním víkendu 1- 1

06.10.2009

Basket Slovanka   vs.    Frisco Sika Brno

59   :   54   (16:18, 37:27, 48:50)

V sobotním utkání se nám podařilo brňanky zaskočit hned v úvodu utkání. Nátlakovou obranou jsem získaly několik míčů a rychle zakončené protiútoky znamenaly šestibodové vedení. Soupeřky ale do konce čtvrtiny naše vedení stáhly. Druhá čtvrtina nám vyšla celá. Během deseti minut jsme obdžely pouze 9 bodů a jistota v obraně se odrazila i v přechodu do útoku a v útoku samotném. Vedení 10 bodů vypadalo slibně.

Ve třetí čtvtině jsme ale naše vedení dokázaly během 8mi minut prohospodřit. Hra brňanek se zásadně nezlepšila, ale naše pozornost výrazně poklesla. Hlavně návrat do obrany a rozebírání útočících hráček bylo na úrovni minižákyň. Poslední čtvrtinu se tak začínalo o začátku. Kromě toho, že jsme dokázaly opět zapnout v obraně, neproměnily soupeřky několik dobrých pozic a my jsme převážně z trestných hodů pomalu obracely skóre. To se definitivně přehouplo na naši stranu 2 minuty před koncem po trojce Novákové. Závěrečnou povedenou indiviuální akcí pak Kracíková pouze pojistila naše vítězství. Bodově nás v utkání táhly především Veselá se Strmiskovou.

Výhra je určitě potěšující, navíc jsme větší část utkán byly lepší tým. Na druhou stranu můžeme ještě výrazně zvýšit aktivitu směrem ke koši při přechodu do protiútoku. "Snadné body" z protiútoků nám v celkovém skóre chybějí.

Basket Slovanka   vs.    Valosun Brno

43    :   78    ( 12:22, 22:36, 33:62)

Po dobrém sobotním utkání jsme předvedly velice mdlý a chvílemi až odevzdaný výkon v tom nedělním. S chutí hrající Valosun nás přehrával ve všech směrech. Od první minuty šly hráčky soupeře za vítězstvím, a kromě 2. čtvrtiny, která byla trochu vyrovnaná, neměly větší problém. Největší rozdíl byl v důrazu v obraně a pak v přechodu do protiútoku, tam jsme dostaly lekci!!! Našich pět zakončených protiútoků ( 5/3) bylo v ostrém kontrastu se zhruba 40 body Valosunu z této činnosti. A ať si kdo chce co chce říká, rychlý protiútok je z 80 procent o tom jestli hráčky po zisku míče vysprintují k soupeřovu koši nebo ne. Nám se tentokrát běhat nechtělo a mimojiné i proto jsme nemohly vyhrát.

Výrazněji bodově se v neděli prosadila pouze Strmisková.  S ohledem na to že po oba dva dny skórující Strmisková i v sobotu střelecky disponovaná Veselá jsou mladší dorostenky, měly by hráčky ročníku 92 a 91 v příštích utkáních zvýšit svoji aktivitu na útočné polovině hřiště.