Aktuality

Turnaj SCM starších dorostenek

21.09.2009

Turnaj SCM starší dorostenek

O víkendu se v Trutnově konal tradiční turnaj SCM. Naše starší dorostenky sehrály celkem 3 utkání, dvě z nich po vyrovnaném průběhu prohrály. S BA Sparta mělo utkání od prvních minut jasný průběh a naším soupeřkám jsme cestu k vítězství ani trochu neznepříjemnily. Přesezóní prověrka tedy neproběhla nejlépe. Nedělní utkání ovšem ukázalo něco velmi zajímavého.

Basket Slovanka   vs.    BK Strakonice

67   :   76   (21:19, 32:38, 46:56)

Proti výrazně omlazenému týmu Strakonic jsme nezačali špatně a první polovina utkání  byla vyrovnaná. Obě družstva chybovala v obraně, ale ani jedno nedokázalo tyto chyby využít k odskočení do výraznějšího vedení. Nepřesností bylo na obou stranách více než zdrávo. V druhém poločase nám soupeřky přece jen začaly lehce odskakovat ve skóre. Nebyla to ani tak skvělá hra soupeřek, ale spíš pasivní a alibistická hra našeho družstva díky které přibývaly body více na straně Strakonic. Zbavovali jsme  se narychlo míče, dávali si přednost v zakončení, procházeli jsme vhodné situace k útoku atd. V obraně jsem ustrašenou a vyčkávající hrou dávaly soupeřkám přilíš prostoru pro výběr vhodné chvíle k zakončení. I tak jsme se dokázaly v průběhu 4 čtvrtiny přiblížit na 5 bodů. To bylo ale z naší strany vše. Závěrečný nápor se nekonal a jen jsme po sobě koukaly jak se nám vítězství opět vzdaluje.

BA Sparta   vs.   Basket Slovanka

87    :   37  (28:6, 44:18, 69:25)

Pojďme, necháme si nakopat zadky ….. a bez boje!!!! 

(tak by asi popsal náš výkon a hlavně přístup k utkání nezůčastněný pozorovatel )   

 

Kara Trutnov    vs.    Basket Slovanka

68    :    65   (20:14, 37:30, 57:51

Po trapném debaklu se Spartou mohlo přijít jenom zlepšení ( horší už náš výkon být nemohl). Do uktání jsem vstupovaly s jediným úkolem –  změnit a zásadním způsobem zlepšit náš přístup. To se nám podařilo a po celé utkání jsme byly aktivnější a nebezpečnější družstvo. Domácí hráčky jsme sice dokázaly přečíslit v rychlých protiútocích, i v postupném útoku jsme si dokázaly vytvořit dobré pozice k zakončení,  samotná úspěšnost zakončení byla ale podprůměrně nízká. V obraně jsme pak přes slušný tlak propadaly na doskoku a soupeřky skórovaly většinou až na druhou nebo třetí šanci (tu první pod tlakem totiž neproměňovaly). Místo 10ti bodového vedení jsme v poločase prohrávaly rozdílem sedmi bodů. Utkání pokračovalo podobně i v druhé půly. Naše aktivita a nepřesnosti vystihují i druhý poločas. Opakované vyrovnání skóre mezi  27. až 37. minutou bylo naše maximum. To vše kvůli naší triskní efektivitě v zakončení. Prohra o 3 body, se střelbou 28/11 z podkoše a 23/8 rychlých protiútoků, je hodně nepříjemná. Na druhou stranu ukazuje jasně naše rezervy ke zlepšení.

I přes prohru ve třetím utkání, bylo toto utkání naprosto odlišné od těch sobotních. Naše aktivita směrem ke koši a v jednotlivých situacích na hřišti obecně se změnila o 100%. V neděli jsme nečekaly co udělá soupeř nebo moje spoluhráčka, nepředávaly jsme míč a s ním zodpovědnost za zakončení. Na rozdíl od tohoto pasivního přístupu z přechozích utkání jsme situace na hřišti řešili aktivně. V každé situaci jsme chtěly být úspěšné a hra samotná tak vypadala úplně jinak. I přes spoustu nepřesností, které se dají odstranit, jsme hrály rychlý aktivní basketball a sahaly jsme po vítězství.

Reklama

Partneři klubu