Aktuality

ST.DKY - VAlosun Cup 09 - poučná konfrontace

06.09.2009

Starší dorostenky se o uplynulém víkendu zúčastnily tradičního předsezóního turnaje v Brně. Turnaj Valosun Cup hostí extraligové týmy. Starší dorostenky sehrály celkem 5 utkání příčemž zvítězili v tom posledním. Díky tomuto vítězství tak skončily na 5. místě. V turnaji, jsme nastupovaly k utkáním v kombinované sestavě bez několik hráček základní rotace a svůj prostor dostávaly všechny hráčky.

Gambrinus Brno    vs.    Basket Slovanka

95  :  55 ( 23:14,49:29,69:48)

Na prvním utkání sezóny není možné najít jediné pozitivum. Kromě tří minut v druhé půly to bylo utkání ve kterém jsme naprosto bez nasazení utrpěly potupný debakl. Soupeřka hrály ve větší rychlosti a výrazně důrazněji a my tak působily jako špatný sparing parner na jejich tréninku zaměřeném na rychlý protiútok a střelbu. První utkání sezóny by se mělo hrát s trochu jinou chutí.

Basket Slovanka   vs.   Valosun Brno

74   :   61   (15:22, 29:41, 46:56)

V úvodu utkání jsme pokračovaly ve výkonu z utkání proti Gambrinusu. 0:10 po pěti minutách a time out.  Po něm trefila Kracíková svoji první trojku (celkem 4/7) což nás povzbudilo a naše soustředění a bojovnost pomalu začaly růst. I přes relativně vysoký počet nepřesností jsme se držely na rozdílu 10ti 12ti bodů a zbytek poločasu již probíhal aspoň trochu vyrovnaně. S odhodláním nezopakovat bezzubý výkon z prvního utkání jsme v druhé půly přitvrdily v obraně a postupně stáhly vedení soupeřek až na rozdíl 2 bodů. Soupeřky pak ale trefily několik střel ze střední  a dlouhé vzdálenosti a my už jsme nenašly síly na další snížení jejich 10ti bodového náskoku, který jsme předtím dlouhých 30 minut dotahovaly. I přes prohru můžeme trochu pozivitně hodnoti výrazně aktivnější hru ( hlavně v obraně).

Hradec Králové   vs.   Basket Slovanka

80   :   44 ( 20:12, 37:27, 60:36)

V repríze loňského play offs s Hradcem jsem držely krok po většinu prvního poločasu. Hradec byl v tomto utkání favoritem ale my jsme dokázaly držet taktiku v útoku a skórovat po nacvičených kombinacích. V obraně jsme „tradičně“ nezvládaly návrat a zastavení rychlého protiútoku Hradce. Po poločase se tento problém ještě zvýraznil a hradecké lvice se opakovaně valily na náš koš v rychlých protiútocích. K těm sme je přímo vybízely hloupými a brzkými ztrátami.

Basket Slovanka     vs.    USK Praha

61   :    77   (11:25, 22:39, 45:59)

K „dokonalosti“ jsme ztrácení míčů a nevracení se do obrany dovedly v první čtvrtině utkání s USK.  Diváci v hale na Vodově jen v hrobovém tichu sledovaly, jak jsme dokázaly odevzdávat míče rovnou do protiútoků našim soupeřkám. Tato tragikomedie trvala 16 minut a my jsem v tu chvíli prohrávaly o 20. Naštěstí jsme se dokázaly vzpamatovat a nárůst skóre pro naše soupeřky jsme zpomalily. Po zbytek utkání jsme již hrály vyrovnané utkání, i když jsme měly hodně daleko k aspoň trošku slušnému nasazení. Kulatně řečeno jsme hrály na pohodu a v rukavičkách. Prohra o 16 vypadá nakonec ještě vcelku milosrdně. Každá z hráček by si měla šáhnout do svědomí, jesli na hřišti odevzdává po celou dobu těch 100% a nebo si to hraje na pohůdku aby se moc nenadřela. U spousty to totiž vypadá na tu druhou možnost a spokojenost že vyrazily na výlet do Brna..….

BK Loko Karlovy Vary     vs.   Basket Slovanka

59   :   63    (20:13, 31:33, 44:47)

První letošní vítězství vybojovaly starší dorostenky v posledním utkání turnaje. Po laxním začátku, který následoval opět time out v druhé minutě utkání. Po něm jsme přitvrdili v obraně, poprvé za turnaj vyběhly pár protiútoků a rázem jsme vedly o 11 bodů. Co jsem poctivou obranou 9 minut budovaly, jsme za 4 minuty dokázaly odevzdat. Druhý poločas tak začínal za téměř vyrovnaného stavu. S omezenými možnostmi střídání (5 hráček z různých důvodů nemohlo k utkání nastoupit) jsme pokračovaly v dobré obraně. Útok byl ale velmi alibistický se spoustou ztracených míčů ( statistika, která nás na turnaji nejvíce trápila) a tak bylo skóre i nadále vyrovnané. V poslední čtvrtině jsme si,hlavně díky útočným aktivitám Habětínové a Satoranské, vybudovaly až desetibodové vedení, které se ale během 1 minuty smrsklo na body 3. I tento druhý výpadek v koncentraci jsme ale ustály a v dobře zahraném závěru uhájily vítězství.

Turnaj ukázal u družstva starších dorostenek několik zajímavých věcí. V plné nahotě odhalil individuální nedostatky některých hráček jak v obraně tak v útoku. Ukázal také na mentální výpadky, kdy během několika útoku ztrácíme opakovaně míč, opakujem stejnou chybu v obraně a nebo se jen nesoustředíme a soupeř snadno zakončuje. Na druhou stranu jsem i se silným družstvem hradce dokázaly držet krok, nebo jsme se dokázaly vrátit do utkání proti USK. Po individuální stránce předvedla dobré výkony hostující Monika Satoranská, která bude určitě posilou. Svoje dobré okamžiky měla i Katka Habětínová, nebo Monika Vondrová. Oporou při organizaci hry je pak bezesporu Veronika Kracíková.