Valosun CUP 2016 - tým U17+U19

05.09.2016

Na turnaj jsme odjeli s dvěma týmy - U19 a U17.
U19 oslabené o 4hráčky zakladní rotace a U17 bez několika hráček plnící své školní povinnosti a dvou hráček nastupující za U19.
Pro U17 to byly první zápasy v sezoně a ještě pro několik U15 i premiéra v dorostu. Holky se šance nezalekly a v 1.zápase jsme porazili silný Gyor 71-61.
V ranním sobotním zápase jsme jasně přehráli Ružomberok od kterého jsem čekal větší kvalitu 95-52, kde se hrálo poslední dvě minuty na "kilo"!
No a v druhém sobotním zápase jsme narazili na favorita soutěže - Žabiny. V půli jsme vedli o pět, což byl pro mnohé šok, bohužel koncentrace v půli odešla po třech útocích soupeře už "domácí" tým vedl. Jak se Brno dostalo do vedení, již hráli více klidněji a utkání si dovedlo do výhry.
V zápase o bronz jsme hráli s Banskou Bystricí - dlouho jsme vedli, ale po půli nám došly síly a soupeř ukázal zkušenost při hře 5-5... 68-62.

Nemáme se za co stydět, ale hrát finále by se asi nikdo nedivil.

Pro hráčky - Fučíkovou, Brejchovou to byl křest ohněm a překvapily nejen mě, ale asi i sebe. Dvořáková s Falladovou a Červinkovou si splnily standard. A lídry byly Budilová s Hálovou a Buškovou.

Myslím, že při větší sehranosti budeme hrát ještě lépe a při návratu posil, by měl být na soupeře velký tlak...