www.basketslovanka.czseparatorO klubuseparatorPředstavení klubu

Představení klubu

VZNIK KLUBU

Klub BASKET SLOVANKA byl založen v září 1989 jako sportovní sdružení se specializací na dívčí basketbal. Za tuto relativně krátkou dobu dosáhl mnoha úspěchů. Stal se již 17krát Mistrem ČR - žačky a minižačky a spoustu dalších medailí na těchto mistrovstvích. Kromě každoročních účastí na Mistrovstvích ČR se podařilo rozšířit členskou základnu a vytvořit ucelenou strukturu mládežnických týmů.

KONCEPCE KLUBU

Výchova mládeže má prioritu, takže vlastní hráčky již vybojovaly po Extralize juniorek a 2.lize žen i postup do Ženské basketbalové ligy v roce 2002! Pyramida je vhodný příměr ke struktuře jednotlivých kategorií - mini 7 týmů, žačky 3 týmy, dorostenky 3 týmy, 3 týmy žen a 3 přípravky. Celkem 268 hráček! V Praze patří klub k naprosté špičce již od dob založení, tedy 23 let! Od roku 1998 byl klub oceněn za dosažené úspěchy přidělením Centra talentované mládeže.

Vzhledem k ucelené struktuře kategorií je možné, aby talentované hráčky hrály za starší týmy a tím získávaly další zkušenosti a zajistil se jejich výkonnostní růst. Snahou trenérů je naočkovat dětem basketbal pod kůži tak, aby bez něj nemohly být.

Mj. dvě odchovankyně Slovanky hrály v Pekingu na olympiádě a opět jedou do Londýna - Elhotová a Kulichová!

SPORTOVNÍ CENTRUM MLÁDEŽE A SPORTOVNÍ STŘEDISKO

Projekt dalšího rozvoje klubu však není zaměřen pouze na zajištění nových prostor a stávajících týmů. Basket Slovanka se dlouhodobě zaměřuje na vyhledávání a výchovu mladých talentovaných hráček. Z tohoto důvodu se v současné době rozšiřuje činnost přípravek se zaměřením na minibasketbal při ZŠ Bratří Venclíků na Černém Mostě, ZŠ Vybíralova, ZŠ Chodovická - H.Počernice, ZŠ Fryčovická - Letňany, ZŠ Na Slovance a paláci YMCA pro Prahu 1.

 

CÍLE KLUBU

Jak je zřejmé, hlavním cílem není jen členská základna, ale i kvalitní výkonnostní úroveň, ze které by měly vycházet všestranně vybavené hráčky na co nejvyšší výkonnostní úrovni. Aktuálně je v klubu 9 juniorských reprezentantek. Družstvo žen je doplňováno převážně z vlastních odchovankyň. Právě tyto skutečnosti pomohly, kromě jiného, klubu v postupu do nejvyšší soutěže - Ženské basketbalpvé ligy. Nezbytným krokem ovšem je zajistit adekvátní zázemí a vytvořit dostatečné finanční podmínky pro celkový bezproblémový chod klubu na nejvyšší úrovni.

HALA

Vlastní domácí hala je bohužel největší slabinou klubu. BASKET SLOVANKA nemá vlastní halu a proto hrajeme nejvyšší soutěž žen - ŽBL - v Mladé Boleslavi!!! Tři úspěšné sezony - 3krát v play off a bronzové medaile z Českého poháru. Vytvořil se fan club a bubeníci jezdí téměř po celé republice!

 

 

SPORTOVNÍ AKCE

BASKET SLOVANKA patří určitě k nejaktivnějším pořadatelům sportovních akcí - ať již to byla řada NIKE SUMMER CAMPŮ nebo streetballového NIKE 3on3 BASKETBALL,GIGASPORT STREETBALL CUP či úspěšné pořádání BASKET PARTY na Václavkém náměstí nebo EASTER EURO BASKET - největší basketbalového turnaje mládeže se záštitou FIBA!
Samozřejmostí jsou víkendové turnaje před sezonou či o "dušičkách".

Reklama

Partneři klubu